LKL
M Basket
81
93

Atbėgo pirma ir buvo diskvalifikuota: „Deimantinėje lygoje“ teisėjai nepagailėjo pasaulio rekordininkės

2024.04.27 23:13
Varžybų akimirka | „Stop“ kadras

Šeštadienį Kinijoje įvyko antrasis 2024 m. sezono „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas.

Dramatiškai klostėsi moterų 100 m barjerinis bėgimas. Pasaulio rekordininkė nigerietė Tobi Amusan per anksti startavo ir teisėjai norėjo ją diskvalifikuoti. Visgi, nigerietė prieš tokį sprendimą protestavo ir gavo leidimą bėgti finale, kol teisėjai aiškinosi, ar ji tikrai per anksti startavo.

T.Amusan pakartotiniame bėgime buvo pati greičiausia, tačiau po finišo sužinojo, kad teisėjai nepersigalvojo ir ją diskvalifikavo už ankstesnį incidentą. Tai leido pergale džiaugtis Jasmine Camacho-Quinn (12.63) iš Puerto Riko, kuri vos 0.01 sek. aplenkė Bahamų atstovę Devynnę Charlton.

Vėl į pasaulio rekordą kėsinosi švedas Armandas Duplantis. Jis atliko 4 iš eilės sėkmingus šuolius, įveikė 6 m aukštį, užsitikrino pergalę ir paprašė kartelę pakelti į 6,25 m aukštį. Visgi, šį kartą, skirtingai nei praėjusią savaitę, pasaulio rekordas nekrito.

Moterų disko metimą laimėjo amerikietė Valarie Allman (69,86 m). Tuo tarpu šiemet diską už 73 m ribos sviedusi kubietė Yaime Perez buvo tik trečia (65,59). Nė vieno įskaityto metimo taip ir neatliko pernai pasaulio čempione sensacingai tapusi amerikietė Laulauga Tausaga.

Vyrų šuoliuose į aukštį nugalėjo sezono lyderis Hamishas Kerras (2,31) iš Naujosios Zelandijos. Jis 2 cm aplenkė tituluotąjį katarietį Mutazą Essą Barshimą.

Moterų rutulio stūmime paskutinė liko sezono lyderė olandė Jessica Schilder (17,81), o nugalėjo amerikietė Chase Jackson (20,03). Tuo tarpu moterų ieties metime pergalę paskutiniu bandymu išplėšė japonė Haruka Kitaguchi (62,97). Iki to metimo lyderiavo australė Mackenzie Little (62,12).

Vyrų 100 m bėgime triumfavo Akani Simbine iš Pietų Afrikos Respublikos (10.01 sek). Už jo liko du amerikiečiai – Christianas Colemanas (10.04) bei Fredas Kerley (10.11). Moterų 200 m sprinte britė Daryll Neita (22.62) už nugaros paliko amerikietes – Anavią Battle (22.99) bei garsiąją Sha‘Carri Richardson (23.11).

Moterų 3000 m kliūtiniame bėgime nepasisekė 2017 m. pasaulio čempionei amerikietei Emmai Coburn. Ji likus 1 km iki finišo pasisuko čiurną šokdama per kliūtį su vandeniu ir pasitraukė iš trasos. Nugalėjo pasaulio rekordininkė Beatrice Chepkoech (9:07.36) iš Kenijos.

Vyrų šuoliuose į tolį priešpaskutinis – 9-as – buvo 2019 m. pasaulio čempionas jamaikietis Tajay Gayle‘as (7,56). Nugalėjo amerikietis Marquisas Dendy (8,05), kuris vos 1 cm aplenkė kiną Jiananą Wangą.

Geriausią sezono rezultatą pasaulyje pasiekė etiopė Mekedes Alemeshete (5000 m bėgimas, 14:36.70 min.).

Trečiasis sezono etapas gegužės 10 d. vyks Dohoje (Kataras).